Moje každoroční vánoční klasiky

neděle, prosince 11, 2016

Když se řekne "vánoční období", kdo z Vás si nevybaví vánoční filmové klasiky. Já si prostě nemohla pomoci a musela udělat článek na toto téma. A ať už jste ti, kteří nedočkavě čekají u televize a všechny vánoční filmy máte již zhlédnuté, nebo ti, kteří si na vánoční filmy moc nepotrpí, tento článek by pro Vás mohl být "naladěním", pokud Vás nenaladily okolní vlivy. 

Sám doma
Dobře, začnu tedy úplnou klasikou, protože, věřte nebo ne, najdou se i ti, kteří Sám doma nikdy neviděli. Zdravím jednu svou spolužačku. A vzhledem k tomu, že je to nestárnoucí klasika, ani letos se tomu nemůžete vyhnout. Četná rodina McCallisterů odlétá na Vánoce do Paříže, a v samém spěchu zapomenou na nejmladšího člena rodiny - Kevina. Jak se Kevin popere se samostatností a dvěma pochybnými lupiči? 

Láska nebeská
Láska nebeská se také dá zařadit mezi vánoční klasiky (stejně jako Sám doma). Ačkoliv nejsem úplným zastáncem vyloženě romantických filmů, Láska nebeská mě vždy nalomí. A nejspíš by nalomila každého, kdo má v sobě alespoň kapičku sentimentu. Nejpříjemnějším faktem o této romantické komedii je asi to, že se v ní nachází mnoho hlavních postav s různými spletitými příběhy, které do sebe nějakým způsobem zapadají. Proto se ve filmu najde snad každý. Opravdu se neodvážím popisovat děj, byla bych tu do zítřka, ale film napovídá jedno - láska je všude kolem nás.

Elf / Vánoční skřítek
Tento film jsem minulý rok viděla poprvé a musím říct - páni. Samozřejmě, že 90 % amerických vánočních filmů je vlastně o ničem, ale u Elfa jsem se nasmála. Buddy byl odvezen jako malý na severní pól, kde byl vychováván. Buddy časem zjišťuje, že se od ostatních skřítků liší, a tak se rozhodne jet hledat pravého otce do New Yorku. Vřele doporučuji.

Vánoce naruby
Film o rodině, která se rozhodne neslavit Vánoce, když se jejich dcera rozhodne opustit domov na svátky. Dcera Blair však v tu nejhorší chvíli oznámí, že se vrací domů, a tak je na rodině, aby dohnala vánoční povinnosti. Tento film moc lidí nezná, každopádně mně v počítači běží snad už začátkem prosince. Líbí se mi, že se zde nešetří vánoční atmosférou - už jen protože má rodina ve zvyku pořádat velkou vánoční slavnost, kupovat drahá vánoční přání a investovat do těch nejdražších a nejhezčích vánočních stromů. 

Grinch
Nevěřím, že zrovna tohle někdo neviděl. Grinch ani popis nepotřebuje. Existuje něco lepšího? Ehm, přiznám se, vždycky někdy u Grinche brečím.

Polární Express
Je těžké uvěřit, že nějaký jiný animovaný film by dokázal předčit Shrekoledu nebo Rudolph the red nosed reindeer, avšak tenhle to dle mých měřítek dokázal na plné čáře. Pohádka je udělaná moderním způsobem, tudíž si získá hodně z Vás, ale tendence šířit vánoční poselství tím nemizí. Je to vtipné, místy vcelku napínavé (když si vezmu, že to bývalá má nejoblíbenější pohádka v 7 letech) a rozhodně mohu dodat, že mé budoucí děti budou klidně i spoutány, jen aby viděli Polární Express.

Dále mohu doporučit: 
Rolničky, kam se podíváš
Milionové Vánoce
Ukradené Vánoce Tima Burtona
Přežít Vánoce

Jaké jsou Vaše vánoční klasiky?


You Might Also Like

5 comments

 1. Jasné, bez týchto filmov by Vianoce neboli :) Medzi moje obľúbené patrí ešte Mrázik a Popoluška (tých sa jednoducho neviem vzdať) :)

  OdpovědětVymazat
 2. Film Sám doma musí byť. Bez neho to nie sú Vianoce. :-)

  AN Beauty Blog

  OdpovědětVymazat
 3. Bez týchto to snáď ani nejde!! Home Alone a Love actually na to sa teším celý rok haha :D
  Ivana xx

  OdpovědětVymazat
 4. Sám doma a Vianoce naruby sú perfektné!! :3 ja mám ešte rovnako rada aj Prežiť Vianoce :) polárny expres ma až tak za sedce nechytil, ale pre mňa by neboli Vianoce bez Pacha,hybského zbojníka :)

  OdpovědětVymazat

Like us on Facebook

Subscribe